Kiemelt mérkőzések hétvégéje a megyei II.o.-ban

2019.03.06

Az elmúlt hétvégén 2 mérkőzés is kiemelt fontossággal bírt az Orchidea Hotel megyei II.-ben. Szombaton az egyik bajnokesélyes, a jelenleg a tabellát vezető Hegyeshalom SC a Credobus Mosonmagyaróvár B csapatát látta vendégül, vasárnap pedig a forduló mérkőzésének is nevezett Máriakálnok - Hédervár mérkőzésre került sor.

Ebben a részben  Hegyeshalom - MTE B mérkőzésről olvashatnak egy kicsit részletesebben.

Szombati mérkőzésen a Hegyeshalom 4-2 arányban tudott diadalmaskodni a mosonmagyaróvári gárda felett. Sajnálatos dolog azonban, hogy a mérkőzést 3 komoly sérülés árnyékolta be. Először a mérkőzés elején a hazaiak játékosát Pál Gergelyt kellett lecserélni, majd a 2. félidő derekán Czuppon Tamás sérült meg komolyabban. A mérkőzés lefújása előtt a vendégcsapat játékosa Winkler Levente szenvedett keresztszalag-szakadást.

Hegyeshalmi SC 1931-MTE B 4-2 (2-1)

Hegyeshalom, 100 néző

Hegyeshalom: Takács B- Kengyel J- Pál G- Baranyai R- Takács R- Régely L- Győrki B- Máté G- Zierer N- Kónya K- Máté G
MTE B: Tarlós D- Winkler L- Bejczi D- Szimhardt M- Burkus M- Szalka D- Rigó K- Nagy L- Szabados G- Umathum N- Szabados T

A hűvös esőre álló idő miatt kevés néző látogatott ki a hegyeshalmi mérkőzésre.

Az első percek az ismerkedés jegyében teltek enyhe hegyeshalmi fölénnyel. Ennek meg is lett az eredménye.
A 9. percben egy baloldali támadás során Kónya Krisztián révén vezetést is megszerezték. 1 - 0.
A gól után kezdeményezőbb lett az MTE több támadást is vezetett viszont veszélyt csak a hegyeshalmiak jelentettek a kapura.
A 21. percben a télen igazolt Máté Gergő adott középre a jobboldalról és a jókor érkező Régely László nem hibázott. 2-0
A 22. percben cserélni kényszerült a hazai csapat a megsérült Pál Gergely helyére Vági Zoltán állt be.
A kényszerű csere megzavarta a hazai csapatot. Mezőnyfölénybe került az MTE B, több veszélyes támadást vezetett és csak idő kérdése volt mikor szereznek gólt.
Ebben az időszakban a hazai csapat kapusának köszönhette, hogy nem kaptak gólt.
A 41. percben már a hegyeshalmi kapus is tehetetlen volt Burkus Máté lövésénél. 2-1
Jókor jött a szünet a hazai csapat számára.

A második félidőre cserélt a hazai csapat.
Vági Zoltán helyére Tóth Ferenc,
Takács Róbert helyére Orosz Péter valamint
Kengyel József helyére Czuppon Tamás érkezett.
A cseréknek köszönhetően a hazai csapat kezdte jobban a második félidőt. Tóth Ferenc és Máté Gergő felváltva veszélyeztették a vendég kaput aminek meglett az eredménye.
Az 58. percben Máté Gergő módosította az eredményt. 3-1
A 67. percben cserélt az MTE
Bejczi Dániel helyére Jakusch Kristóf állt be.
A 68. percben ismét sérülés miatt kellett cserélni a hazai csapatnak Czuppon Tamás egy ütközést követően a földön maradt és csak kézben tudták levinni a pályáról helyette Csányi Dávid folytatta a játékot.
A 69. percben Rigó Kálmán révén gólt szerzett a vendég csapat. 3-2
A gól után mezőnyfölényben játszott az MTE B viszont a hegyeshalmi kontra támadásokban mindig benne volt a gól. Tóth Ferenc előtt több lehetőség is adódott.
A 78. percben cserélt az MTE B
Szimhardt Márk helyére Strasser Ferenc érkezett.
A 87. percben Tóth Ferenc végleg eldöntötte a mérkőzést amikor megszerezte a hazai csapat negyedik gólját. 4-2

A 90 percben sérülés miatt kellett lecserélni Winkler Leventét akit Szabó Renátó váltott

Sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat.

A mérkőzést beárnyékolja, hogy a Czuppon Tamáshoz kiérkező Mentőnek a vendégek játékosát Winkler Leventét is el kellett látni.

Mindkét játékosnak jobbulást kívánunk!

Vedrődi György, a Hegyeshalmi SC asszisztensedzője így értékelte a mérkőzést:

Jól kezdtük a mérkőzést! Sikerült két gólos előnyt szerezni viszont a sérülés vissza vetette a csapatot. Az első félidő második felében az MTE B ránk kényszerítette az akaratát. A második félidőt is jól kezdtük, sikerült növelni az előnyünket de egy újabb sérülést követően ismét szorosa tette a vendégcsapat a mérkőzést, amit csak az utolsó percekben tudtunk bebiztosítani. Egy nagyon harcos jól küzdő csapatot sikerült két góllal legyőzni.

Szabados Gábor, a Credobus Mosonmagyaróvár B vezetőedző így értékelte a mérkőzést:

Az első 20 percet átaludtuk, amit az ellenfél könyörtelenül ki is használt, azonban úgy gondolom, utána a hazai csapat fölé kerekedtünk, sikerült is a szépítenünk és több helyzetet is kidolgoznunk, amik sajnos kimaradtak. A második félidőben egy véleményes pontrúgás után, ismét két gól volt a differencia, azonban ebben a játékrészben is sikerült egy gólra megközelíteni a bajnokesélyest, a végén pedig már minden egy lapra feltéve próbáltunk egyenlíteni, ami azonban nem sikerült és a mérkőzés vége felé egy kontratámadás után a Hegyeshalom eldöntötte a 3 pont sorsát. Összességében a játék képe alapján rászolgáltunk volna az egy pontra véleményem szerint, de természetesen gratulálok a Hegyeshalomnak a győzelemhez. Winkler Leventének és Czuppon Tamásnak pedig, mielőbbi felépülést kívánok!