Megyei I.o. - A Lipóti Foci Imádata - Járeb Jutkát kérdeztük

2019.05.22
Járeb Jutka Varga Péterrel, a Lipót Pékség SE vezetőedzőjével a Keglovich Kupa Döntője előtt           ( Fotó: Járeb Jutka)
Járeb Jutka Varga Péterrel, a Lipót Pékség SE vezetőedzőjével a Keglovich Kupa Döntője előtt ( Fotó: Járeb Jutka)

Járeb Jutka neve nem ismeretlen a megyei labdarúgást kedvelők számára, hiszen minden hétvégén fényképezőgépével az oldalán járja a Győr-Moson-Sopron megyei labdarúgó pályákat, hogy egy-egy mérkőzés fontosabb pillanatait lencse végre kapja, és megossza velünk.

Beszélgetésünk során elmondta, hogy dunaszegi lakos révén a Dunaszeg SE az egyik szíve csücske. Viszont, faluja labdarúgó csapata mellett, egy másik csapat is nagyon közel áll a szívéhez. Mégpedig a 2019-es éve megyei sikercsapata a Lipót Pékség SE (megyei I.o. - 2019. a Lipót Pékség éve).

Az utóbbi csapathoz fűződő érzéseit, a játékosokkal és szakmai stábbal való kapcsolatát osztottam meg velünk. Olvassák figyelmesen:

Emberileg milyen a kapcsolatom a csapattal? IMÁDOM ŐKET, mint megannyi kedvenc, és kevésbé kedvenc csapataimat is, de azért egy Lipót mindig is közel áll, és állt hozzám. Ennek is van egy története, úgy hívják LEDÓ VILMOS, aki már sajnos nincs köztünk. 1 hete volt 4 éve, hogy sajnos már fentről követi a mi kis labdarúgásunk ilyen-olyan eseményeit, akinek a foci imádata mindig is nagy hatással volt rám, akinek a LIPÓTI FOCI IMÁDATA mindig is nagy hatása volt rám, akinek pont ezen halála évfordulójára ajánlottam fel a kupadöntőről készült albumomat is. Mert ha ő nem lett volna, akkor talán még mindig CSAK Dunaszeg mérkőzésekre járnék, mint 25-30 évvel ezelőtt. 5-6 Éve már, hogy figyelemmel kísérem a lipóti csapat mérkőzéseit (edző, Alcufer Kupák, bajnoki, és ilyen-olyan kupamérkőzéseiket). Végig néztem már jó néhány edző távozást, játékos állomány kicserélődését, és fenntartásaim is voltak ez ügyben, amit sok esetben nem is igen hagytam szó nélkül, és ebből kifolyólag sok esetben a csapatot próbáltam aztán mellőzni, de onnét fogva, hogy imádom a jó focit, és persze a csapatot is, azért mindig vissza-vissza kanyarodok hozzájuk!!! Nagy lépésre szánta el nyáron magát a főnök, hogy rak össze egy jó csapatot erre a szezonra, és több, mint 10 év után újra megméretteti csapatát az NB3-ban. Onnan fogva, hogy a háttér gondolom meg volt hozzá, egy edző, az EDZŐT, és vele jó néhány játékosát leigazolva a kitűzött cél fele robogva, maximálisan odatéve magukat be is gyűjtötték, nemcsak a bajnoki aranyat, de az idei évben az ALCUFER Kupa 1, helyet, most már harmadik ízben, a KEGLOVICH LÁSZLÓ Kupa elsőséget, és múlt csütörtökön az Amatőr Kupa 1 helyét is Személy szerint, aki ugye a 0. fordulóban már kiírom, hogy a 15 forduló alatt merre is szeretnék menni, az őszintét megvallva 2 db mérkőzést írtam fel, de azt is csak másodiknak, a lipóti csapattól. 100% biztos voltam, amit jó néhány kommentemben publikáltam is, az elmúlt 1 évben, hogy csont nélkül fogja hozni ez a lipóti csapat a bajnoki aranyat, és bár mennyire is IMÁDOM őket, de egyenrangú ellenfél híján az ellenfeleiket becsbe tartván, pont ezért nem nagyon kényeztettem el őket, és inkább a megye 2 mérkőzéseire koncentráltam. DE! Onnét fogva, hogy jöttek a kupa meccsek sorba - KECSKEMÉTI TE, FC AJKA, CSORNA (rangadó), MÁRIAKÁLNOK SE (K.L.Kupa döntő,) , és az ominózus SZARVASI FC amatőr kupa -, ahol a 2 utóbbira felkért a csapat fotózni, azért kivételt tettem. Igaz, közben megnéztem egy Pannohalma ellenit is, de vérzett is a szívem a rengeteg kapott gólja után, mert ugye osztálykülönbséggel bírt a 2 együttes. A lipóti csapattal is úgy vagyok, mint a Dunaszegivel, hogy igyekszem kiélvezni amíg lehet ezen játékos állományt. Főleg Lipóton, ahol pillanatok alatt változnak a dolgok. De igen, bízom benne, hogy a főnök rátalált a csapatára. A csapatára, akiknek hatalmas elismerés az idei 4 kupa, és remélhetőleg az 5. megszerzéséhez. De mindenféleképpen igen bízom benne, hogy az osztályozó is sikerülni fog, és ősztől megmérettetheti ismét a csapat magát, az egyel magasabb NB-s szinten. Na, oda biztos nagyobb elánnal megyek, mert ott minden egyes találkozó egyenrangú csapatok csatáját fogja majd hozni, ahol a lipóti sál is előkerülhet, mint a múlt heti csütörtöki kupa döntőn, amit majd bűntelenül viselhet az ember. Hatalmas élmény volt egy Kecskemét elleni továbbjutást átélni, de küzdelmes jó mérkőzésen kaptak ki az Ajka ellen, ahol abszolút nem játszottak alárendelt szerepet. Hatalmas élmény volt egy lipóti csapattal a Gyirmót Arénában először ott lenni a Keglovich Kupán, egy fergeteges Kálnoki szurkoló táborral ünnepelni. De az i-re a pontot, mégis csak a SZARVASI Kupa Döntőn ott lenni a Hidegkuti Nándor stadionban, ahol egy fergeteges lipóti szurkoló táborban szurkolni, fotózni, és persze a győztes csapatot ünnepelni késő éjjelig. Közel 900 meccsel a hátam mögött, magasan a legélménydúsabb mérkőzésem egyike ezen Amatőr Kupa Döntő, melyet ezen írásomon keresztül is mégegyszer NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖK!! Úgy a csapatnak, mint a vezetőknek egyaránt!!