NB2 - Zsirai Martin, Katona Károly és Bartos Julián mondta el véleményét a 2017/2018-as bajnoki évadról

2018.07.11

· Az elmúlt bajnoki évad mondhatjuk, felemásra sikerült az eredményesség tekintetében. Voltak jól és kevésbé jól sikerült mérkőzések. A csapat összetartó erejének köszönhetően azonban mindig sikerült kilábalnotok a hullámvölgyekből, és az utolsó 3-4 fordulóra már biztossá vált a bentmaradás a másodosztályban. Játékosként hogyan élted meg ezt az időszakot?

Zsirai Martin: Számomra nagyon érdekes volt a tavalyi bajnokság. A bajnokság elején látszott, hogy kell egy kis idő, amíg összeszokunk, ez eredményességben megmutatkozott és pontokban, de aztán mikor igazán kijött a lépés akkor jött az a bizonyos hosszú sorozat. Azonban fellélegezni nem nagyon lehetett, mivel hiába nyertünk nagyon elszakadni nem tudtunk.

Katona Károly: Az elmúlt szezont én nem felemásra, hanem sikeresre értékelném. A célunkat elértük, ami a bentmaradás elérése volt. Tisztába voltunk vele, hogy lesznek kicsit gyengébb meccsek is, ahol nem úgy jön ki a lépés, ahogy szeretnénk, de az is a csapat erejét mutatta, hogy ezeken a meccseken se adtuk olyan könnyen azokat a pontokat és úgy gondolom minden csapat dolgát képesek voltunk megnehezíteni

Bartos Julián: Változatos volt az előző szezon, voltak mérkőzések, amikor utolsó percekben vesztettünk pontokat, illetve volt amikor mi mentettünk pontot/pontokat a merkőzés végén. A vereségeket követően nem volt szabad kétségbe esni pozitívan kellett hozzáállni a dolgokhoz, tudtuk, hogy még többet kell dolgoznunk még többet kell küzdenünk, hiszen csak mi tehetünk azért, hogy a szerencse átpártoljon hozzánk. A győzelmeket követően pedig mindig úgy alakultak a mérkőzések, hogy egy percig sem tudtunk fellélegezni, hiszen nagyon szoros volt a tabella és csak néhány pont választotta el a csapatokat a kieső zónától. Így az egész szezon nagyon izgalmasan alakult

· Aki nyomon követte a csapat szereplését, láthatta, hogy volt néhány olyan mérkőzés, gondolok itt például a tavaszi MTK, az őszi Csákvár, vagy a szintén őszi Budaörs elleni mérkőzésre, ahol az utolsó percekben úsztak el pontok. Hogyan sikerült túllendülni az ilyen mérkőzéseken?

Zsirai Martin: A foci ilyen egyszer elvesz, utána visszaadja a következő mérkőzésen. Nyíregyházán, Kisvárdán például az utolsó percekben sikerült pontot/pontokat szerezni. Túl sok idő nincs szomorkodni, hiszen a következő héten már újra lehet bizonyítani.

Katona Károly: Hát sajnos voltak ilyen mérkőzések ahol a végjátékban mentek el a pontok. De az ilyen vereségekkel is úgy foglalkoztunk, mint a győzelmekkel, hogy hétfőn még lehetett ünnepelni vagy adott esetben szomorkodni vagy azon gondolkodni mit csinálhattunk volna jobban, de onnantól kezdve már csak a következő meccsel foglalkoztunk, hogy folytassuk a jó sorozatunkat vagy javítsuk a hibáinkat.

· De, hogy ne csak az elvesztett pontokról beszéljünk. Volt, mindjárt az 1. fordulóban egy Kisvárda elleni mérkőzés. Hogy is volt ez?

Bartos Julián: A Kisvárdai mérkőzés mutatta meg a labdarúgás szépségét. A 91. percig 3:1-es hátrányban voltunk, azután pedig 1 perc alatt sikerült egyenlítenünk. Ez mutatta meg a csapat erősségét, illetve tanulságként szolgált, hogy soha nem szabad feladni, a mérkőzés addig tart, amíg a bíró le nem fújja.

· A tavalyi bajnokságnak egy majdnem teljesen új csapattal vágtatok neki, hiszen nagy volt a játékosmozgás, ami a téli időszakban folytatódott. De úgy gondolom, a csapaton belüli hangulatra soha nem lehetett panasz. Különösen a győztes mérkőzések után. Szinte zengett az öltöző. Ezek szerint lehet azt mondani, hogy ti egy befogadó csapat vagytok?

Zsirai Martin: A foci olyan, mint egy nagy család, mindenhol vannak játékos mozgások,viszont a közös nevezőket gyorsan megtaláljuk, amiből aztán barátságok alakulnak.

Katona Károly: Minden évben lesznek érkezők, csak úgy, mint távozók, ezzel tisztában vagyunk. A Mi csapatunk egy nagyon befogadó csapat, családias légkörrel, ez az összetartó erő a csapat egyik nagy erőssége, hogy egymásért képesek vagyunk küzdeni. Ezzel ugye szinte magától jön, hogy sikerül jó barátokat találni, akivel nem csak a pályán, hanem a pályán kívül is megtaláljuk a közös hangot. Ha esetleg ezek közül az emberek közül távozik valaki, akkor is tartjuk a kapcsolatot rendszeresen

· Saját magad teljesítményét, hogy értékelnéd az elmúlt bajnokságban? Mi az, amin mindenképpen javítani szeretnél a közeljövőben?

Katona Károly: A tavalyi év nekem nagyon fontos volt, ebben az évben sikerült rendszeresen játéklehetőséghez jutnom. Egy fiatal játékos teljesítménye hullámzó, vannak jól sikerült meccsek és kevésbé. Próbáltam egy megbízható játékos lenni a csapat számára. Igazából úgy gondolom, hogy mindenben van hova fejlődni és minél jobbnak lenni, ezen dolgozni

· Pár hét múlva indul a 2018/2019-es bajnoki évad. Mit vársz a következő bajnokságtól?

Zsirai Martin: A következő bajnokságra sok győzelmet sok szurkolót. A tabella első felében minél előrébb

Katona Károly: Következő szezonba mindenféleképpen a tabella első felében szeretnénk lenni, és meghagyni másnak a kiesés ellen menekülést

· Javában zajlik a VB. Megosztanád véleményed az eddig történtekről?

Zsirai Martin: Felemás érzéseim vannak a VB-vel, voltak nagyon jo meccsek amiken tényleg lehetett izgulni, viszont voltak nem túl izgalmasak is

Bartos Julián: Nagyon fordulatos a mostani VB. Voltak kevésbé, illetve nagyon izgalmas meccsek. Váratlan meglepetéseket okozott számomra

· A VB kezdete előtt, ha valaki megkérdezte volna, hogy ki a véleményed szerint, az abszolút esélyes, melyik ország válogatottjára tetted volna a voksod?

Bartos Julián: A VB kezdete előtt én arra tippeltem, hogy Francia-Horvát döntő lesz. Az eddigiek alapján meg is történhet ez a párosítás

· Végezetül, ki nyeri szerinted a 2018-as VB-t?

Zsirai Martin: Szerintem a Franciák nyerik, én nekik szurkolok

Bartos Julián: A franciák